Yunanistan Atina'da Kalacak Yer

Seyahat etmek, yeni bir yer görmek herkes için güzeldir. Ancak gezi planlaması yapmak, gideceğiniz yerde kalacak yer ayarlamak, havalimanından şehir merkezine ulaşım yöntemlerini araştırmak da bir o kadar uğraştırıcı olabilir. Bu nedenle Atina'da kalacak yer, Atina Airbnb, Atina'da nerede kalınır gibi konulara değinmek istedik. Ayrıca hemen yukarıda "AthensMania Airbnb" adıyla verdiğimiz link de Atina'da kalacak yer arayışınızda işinizi kolaylaştırabilir.

İlk olarak Atina'ya ulaşımınızdan bahsedelim. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan kalkan Pegasus Hava Yolları ve İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan kalkan Aegean Airlines (Yunanistan hava yolu şirketi) ve Türk Hava Yolları ile ortalama 30-40 dakika süren uçuşlarla kendinizi Atina'da bulabilirsiniz.

 

Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı'na ulaştıktan sonra şehir merkezine ulaşım çok zor olmayacaktır. Atina 4 milyon nüfusa sahip büyük bir şehir olmasının yanında gelişmiş bir metro, tramvay, otobüs ağına sahiptir. Ayrıca bu konuda daha detaylı bilgi için Atina Şehir İçi Ulaşım yazımıza bakabilirsiniz. Ortalama 30-35 dakika süren bir yolculuk ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Şimdi gelelim akıllardaki en önemli soruya: Atina'da nerede kalınır? Bu sorunuza bir soruyla yanıt vermek isteriz. Geliş amacınız kısa süreli ise yani ertesi gün sabah erkenden uçuşunuz varsa, Atina'da geçireceğiniz çok fazla vaktiniz yoksa Atina Havalimanı'na yakın otelleri tercih etmenizi öneririz. Ancak böyle bir sorununuz yoksa ve rahat rahat gezip Atina'da geçireceğiniz zamanın keyfini sürmek istiyorsanız şehir merkezine yakın yerleri tercih etmenizde fayda olacaktır. Bu nedenle rezervasyon yaparken otelin konumuna bakmanızı ve Monastiraki, Syntagma, Acropolis, Plaka gibi merkezi yerlere yakın olmanızı öneririz. Çünkü merkeze uzak bir yerde kaldığınızda gün içinde yaptığınız gezinizi ve gece eğlencenizi yarıda bırakarak otelinize ya da Airbnb'den kiraladığınız eve gitmeye çalışabilirsiniz.

Yunanistan’da Oturum İzni Almak, Yunanistan’da Mülk Almak ya da Yunanistan’da Şirket - İş Kurmak konuları ile ilgili aklınıza takılan sorular için athensmania@europe.com adresinden mail aracılığı ile ya da bu yazının altına yorum bırakarak bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin. Ayrıca bizi Instagram, Youtube, Facebook, Twitter ve Google Plus hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

About Us

Hi, we are 2 guys (Eren & Kaan) living in Athens, Greece. You can join and discover this beautiful Greek city with us. Please do not hesitate to contact us for any reason.

Contact Us

AthensMania © 2017