Avrupa'da Oturma - Çalışma İzni Veren Ülkeler

 Sorularınız için bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz: 

 / 

Özellikle son dönemde Avrupa'da yatırım yaparak oturum / yaşama izni alma konusu oldukça gündemde. Türkiye'de yaşayan çok sayıda birey, ülkede var olan gerilimli politik atmosferden uzaklaşmak ve daha güvenli bir ortamda hayatını sürdürmek için Avrupa'da ev almak ya da Avrupa'da şirket kurmak suretiyle Avrupa'da oturum izni almak konusuyla ilgileniyor. Bu nedenle bizler de AthensMania ekibi olarak Avrupa'da en kolay oturma izni veren ülkeler başlığı altında bir yazı yazmak istedik.

Öncelikle eğer Avrupa Birliği sınırları içinde olan herhangi bir ülkenin vatandaşı iseniz, istediğiniz Avrupa ülkesinde yaşama özgürlüğünüz bulunuyor. Ancak eğer Avrupa Birliği ülkelerinden birinin vatandaşı değilseniz işte bu noktada Avrupa'da gayrimenkul alarak oturum izni almak ya da Avrupa'da şirket kurarak oturum izni almak yollarından birini tercih etmeniz gerekiyor. Avrupa'da yatırım yaparak oturma - yaşama izni alabileceğiniz 5 ülkeyi şu şekilde listeleyebiliriz:

1. İspanya: İspanya'da gayrimenkul alarak oturum hakkı elde etmek için minimum 500.000 Euro karşılığında bir ev, arsa ya da iş yeri almanız gerekmektedir. Ayrıca yatırım yapacağınız parayı yurt dışından getirmeniz önemli bir noktadır. Gayrimenkul aldıktan sonra 5 yıl Golden Visa'ya (Altın Vize) sahip olacaksınız ve eğer 5 yılın sonunda gayrimenkul hala elinizdeyse vizenizi uzatabileceksiniz.

2.Portekiz: Portekiz'de gayrimenkul alarak oturum hakkı elde etmek için yapacağınız yatırım en az 500.000 Euro değerinde olmalıdır. Bu yatırımı yaptıktan sonra Portekiz devleti tarafından size verilecek Altın Vize ile Avrupa içinde oturma ve yaşama hakkı sizin olacak.

3. İrlanda: İrlanda içinde yapacağınız yatırım ile Altın Vize'ye (Golden Visa) sahip olmak için 400 bin Euro değerinde gayrimenkul satın almanız yeterli olacaktır. Ancak İrlanda, Avrupa Birliği'nden uzak olması ve İngiltere'nin 2017 yılında Avrupa Birliği'nden ayrılma kararı almasından sonra çok fazla tercih edilen ülkeler arasında yer almıyor.

4. Letonya: Letonya, Avrupa'da ev alarak oturma - yaşama izni elde etmek için tercih edilebilecek en ekonomik ülkelerden. Letonya'nın büyük şehirlerinden birinde en az 143.000 Euro değerinde gayrimenkul satın aldığınızda Letonya'da oturma izni elde edebilecek ve Avrupa içinde serbest dolaşım hakkı elde edebileceksiniz. 

5. Yunanistan: Yunanistan son yıllarda Türkiye'den çok fazla talep gören ve Avrupa'da oturma izni sağlayan ülkelerden. Yunanistan'da oturma izni alabilmek için en az 250.000 Euro değerinde gayrimenkul almanız gerekmektedir. Yunanistan'da yatırım yaptıktan sonra size verilecek olan oturma izni 5 yıl olacaktır. Aldığınız gayrımenkul ya da gayrımenkulleri bu 5 yıl boyunca elden çıkarmadığınız takdirde vizeniz yeniden uzatılacaktır. Eğer Yunanistan'dan ev alarak Avrupa'da oturma izni elde etmek istiyorsanız bu yazıyı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yunanistan’da Oturum İzni Almak, Yunanistan’da Mülk Almak ya da Yunanistan’da Şirket - İş Kurmak konuları ile ilgili aklınıza takılan sorular için athensmania@europe.com adresinden mail aracılığı ile ya da bu yazının altına yorum bırakarak bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin. Ayrıca bizi Instagram, Youtube, Facebook, Twitter ve Google Plus hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

About Us

Hi, we are 2 guys (Eren & Kaan) living in Athens, Greece. You can join and discover this beautiful Greek city with us. Please do not hesitate to contact us for any reason.

Contact Us

AthensMania © 2017