Yunanistan Dil Okulları

Gelişmişlik düzeyinin ve üniversite mezun sayısının bir hayli artması, iş yaşamında ve sosyal hayatta rekabeti beraberinde getirdi. Artık İngilizce seviyenizin akıcı olmasının yanı sıra ikinci bir dil bilmeniz de şart. Bu doğrultuda ihtiyacınız olan şey hem kaliteli hem de ekonomik bir dil okulu ise oklar komşu Yunanistan'ı gösterecektir. Başkent Atina ve diğer şehirlerde bulunan dil okulları, Ege'nin karşı kıyısından size göz kırpıyor. Saat dilimi olarak Türkiye'yle aynı, iklim koşulları açısından çok benzer olan komşu Yunanistan'da dil eğitim almak çok kolay!

YUNANİSTAN'DA İNGİLİZCE KURSLARI

 

Söz konusu İngilizce öğrenmek ise "Peki neden Yunanistan?" diye düşünebilirsiniz. Aklımıza gelen birkaç nedeni sayalım hemen:

 

İlk olarak, Yunanistan'da İngilizce konuşma oranı Türkiye'den çok daha yüksek. Yani dersten sonra bolca pratik yapma imkanınız mevcut olacak. Sokakta yurt dışından ve özellikle de Türkiye'den gelmiş kişilerle sohbete her daim açık olan Yunanlar sizinle İngilizce olarak uzun uzun konuşmak isteyecektir.

 

İkinci olarak, Yunanistan'da yaşamak diğer Avrupa ülkelerine kıyasla çok daha UCUZ. Avrupa'nın geri kıyasla Yunanistan biz Türkler için daha ekonomik ve yaşanabilir bir ülke. Örneğin, Yunanistan'ın en büyük şehir ve başkenti Atina'da aylık 150 Euro'ya kiralık oda bulmanız mümkün iken diğer Avrupa ülkelerinde, hele ki büyük şehirlerde bu fiyata aynı kalitede kiralık oda bulmanız oldukça zor olacaktır.

Üçüncü neden olarak, Yunanistan Dil Okulları'nın Avrupa, Amerika ve Kanada’daki okullarla akredite olmasını sayabiliriz.  Bu İngilizce dil okullarında eğitiminizi tamamladığınızda herhangi bir meslek alanında istihdam açısından gerekli olan gelişmiş İngilizce dil becerilerini edinmiş olacaksınız. Yani Yunanistan'daki dil okullarını tercih ettiğinizde kaliteli eğitimi ekonomik fiyatlarla alıyor olacaksınız.

 

Yunanistan'daki İngilizce kurslarını tercih etmeniz için göz ardı edilmemesi gereken bir gerekçe de ülkenin konumu itibarı ile size seyahat rahatlığı sağlayacak olmasıdır. Yunanistan'da iken bir Schengen ülkesinde bulunmanın rahatlığı içinde, Ryanair gibi ucuz hava yolu şirketlerinden biletlerinizi alıp Avrupa içinde gönlünüzce gezme ve İngilizce pratik yapma imkanınız da mevcut olacak.

YUNANİSTAN'DA YUNANCA KURSLARI

Şayet İngilizce değil de Yunanca öğrenmek için dil okulu araştırıyorsanız zaten en doğru yerdesiniz demektir! Yunanca pratik açısından Yunanistan'da olmak size çok büyük avantajlar sağlayacaktır. Düşünsenize, dersten çıkıyorsunuz ve biraz önce sınıfta öğrendiklerinizi bire bir olarak uygulayabileceğiniz kişiler karşınızda duruyor. Sahip olduğunuz gramer bilgisinin ötesine geçip dili asıl öğrenme amacınızı, yani o dilde direkt iletişimi gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

 

4000 yıllık bir geçmişe sahip Yunan dili bugün dünyada çoğunluğu Yunanistan'da olmakla beraber Avustralya, Almanya, Kıbrıs Cumhuriyeti ve Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan yaklaşık 13 milyon kişinin anadilidir. Türkiye'de anadili Yunanca olan yaklaşık 2.500 Rum olduğu tahmin edilmektedir. Bunların hemen hemen hepsi İstanbul, Gökçeada ve Bozcaada'da yaşar. Yunanca ayrıca Avrupa Birliği'nin 24 resmi dilinden biridir.

 

Yunanistan'da Yunancayı özel dil okullarında öğrenebileceğiniz gibi bazı üniversiteler tarafından yabancı öğrenciler için açılan Yunanca Dil Kurslarına da katılabilirsiniz. Yunanistan'daki gerek özel dil okullarının gerekse de üniversitelerin Yunanca kurslarının detayları hakkında internet üzerinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Tüm bu kursların İngilizce bilgi sayfaları mevcuttur.

Yunanistan’da Oturum İzni Almak, Yunanistan’da Mülk Almak ya da Yunanistan’da Şirket - İş Kurmak konuları ile ilgili aklınıza takılan sorular için athensmania@europe.com adresinden mail aracılığı ile ya da bu yazının altına yorum bırakarak bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin. Ayrıca bizi Instagram, Youtube, Facebook, Twitter ve Google Plus hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

About Us

Hi, we are 2 guys (Eren & Kaan) living in Athens, Greece. You can join and discover this beautiful Greek city with us. Please do not hesitate to contact us for any reason.

Contact Us

AthensMania © 2017