Yunanistan Emlak Piyasası

*Yunanistan'da Ev / Konut, İşyeri, Arsa Almak*

  /  

 Sorularınız için bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz: 

Birçok insan ülkede son dönemde yaşanan olaylardan sonra yurt dışında yaşamanın farklı yollarını arıyor. En çok tercih edilen yöntemlerden biri de Avrupa’da gayrimenkul satın almak. Bu anlamda ülke seçeneği çok olsa da Yunanistan bunlar arasında en fazla tercih edilen ülkelerin başında geliyor. Bunun nedeni de hem ev alarak oturma izni veren en ekonomik ülkelerden olması hem de kültür ve yaşam tarzı olarak rahat edebilecek bir yer olması. Türkler de bu sebeplerle Yunanistan'ı tercih ediyor.

Yunanistan’da yaşayan Türkler olarak sizin için Yunanistan Emlak hakkındaki her şeyi yazmaya çalışıyoruz. Yunanistan’a taşınmak için kendinizi hazır hissediyor olabilirsiniz. O zaman artık bir ev, iş yeri ya da arsa arayışına girmenizin tam zamanı! Bu anlamda ilk yapacağınız şeyin Yunanistan Emlak listelerine bakmak ve Yunanistan Konut, Yunanistan Ev, Yunanistan İş Yeri veya Yunanistan Arsa fiyatlarını incelemek olacağını tahmin ediyoruz. Bütçenize en uygun evi bulduktan sonra elbette ki izlemeniz gereken bazı prosedürler olacak. Şimdi bunlara kısaca bir göz atalım.

Öncelikle Yunanistan’da oturma izni alabilmeniz için yatırımınızın toplamda 250 bin Euro değerinde olması gerekiyor. 250 bin Euro’dan daha ucuz olan bir konut, iş yeri ya da arsa alırsanız farklı bir gayrimenkul daha alarak toplamda 250 bin Euro’ya ulaşmanız istenecektir.

 

Diyelim ki bir ev, iş yeri ya da arsa buldunuz ancak hangi emlak şirketi ile görüşüp devam edeceğinizi bilemiyorsunuz. İşte burada devreye en güvenilir ve bu alanda uzun yıllardır hizmet veren emlakçılar giriyor. Yunanistan Konut, iş Yeri ve Arsa alımı konusunda işinde uzman olan, Yunanistan resmi prosedürlerini çok iyi bilen bir emlakçı ile bu sürece devam etmeniz sizin için oldukça yararlı olacaktır.

 

Yunanistan'da ev almak istediğinizi düşünelim ve bu bağlamda Yunanistan'da güvenilir emlakçı bulma aşamasını da geçtiğinizi varsayalım. Ancak hala bir soru işaretiniz olabilir: "Yunanistan'ın neresinden ev almalıyım?" Bu noktada Yunanistan’da yaşayan Türkler olarak birkaç öneride bulunabiliriz. Eğer yaşayacağınız yerin kalabalık ve canlı bir yer olmasını istiyorsanız Atina’dan konut almanızı önerebiliriz. Atina hem tarihi hem de doğal güzellikleri olan bir yer. Şehrin her tarafı canlı ve kalabalık. Bu nedenle de tercih listemizde ilk sırada.

Diğer önerimiz ise Selanik. Atina’ya göre nüfus miktarı açısından daha az ve yüz ölçüm olarak daha küçük olan Selanik, çok kalabalık olmayan ama her zaman canlı olan bir şehirde yaşamak isteyenler için ideal. Şehir olarak İzmir’e benzediğini söyleyebiliriz.

 

Son önerimiz ise Yunan adalarından konut almanız olur. Birbirinden güzel adalara sahip olan Yunanistan’da yaşayan insanlar genellikle yaz aylarında evlerini ve dükkanlarını kapatarak adalara giderler. Bu nedenle yaz aylarında canlı ve kalabalık olan adalar, kışın daha sakin olacaktır. Eğer yazın hareketli, kışın sakin ada yaşamını seven bir insansanız Yunan Adalarından mülk edinebilirsiniz.

Yunanistan’da Oturum İzni Almak, Yunanistan’da Mülk Almak ya da Yunanistan’da Şirket - İş Kurmak konuları ile ilgili aklınıza takılan sorular için athensmania@europe.com adresinden mail aracılığı ile ya da bu yazının altına yorum bırakarak bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin. Ayrıca bizi Instagram, Youtube, Facebook, Twitter ve Google Plus hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

About Us

Hi, we are 2 guys (Eren & Kaan) living in Athens, Greece. You can join and discover this beautiful Greek city with us. Please do not hesitate to contact us for any reason.

Contact Us

AthensMania © 2017