Yunanistan’dan Ev Alarak Oturum İzni  Almak

* Yunanistan Golden Visa *

Çok fazla kişinin merak ettiği, araştırıp öğrenmek istediği bir konu olan Golden Visa ile karşınızda olmak istedik bu sefer. Bu yazının sonunda Yunanistan'da Golden Visa Nasıl Alınır, Golden Visa İçin Neler Gereklidir, Yunanistan Goldan Visa'dan Kimler Faydalanabilir gibi sorularınıza yanıt bulabileceksiniz.

Golden Visa (Altın Vize) fiyatları her ülkede farklı olmak ile beraber Yunanistan’da bu fiyat 250.000 Euro’dur.

Avrupa ülkeleri içinde kıyasladığımız zaman oturma - yaşama izninin en ucuz olan ülkelerden birinin Yunanistan olduğunu görüyoruz. Gayrimenkul alarak elde edeceğiniz Golden Visa ile Yunanistan’da oturma - yaşama izni sizin olacak. Ancak bir noktaya önemle değinmek istiyoruz. Golden Visa size vatandaşlık, uzun süreli oturum izni ya da çalışma izni sağlamayacaktır. Bir gayrimenkul alarak Golden Visa’ya sahip olursanız size Yunanistan’da 5 yıl oturum verilecektir. Almış olduğunuz gayrimenkulü satmazsanız her 5 yılda bir vizeniz yenilenecektir. Diğer önemli bir nokta ise Golden Visa ile sadece ev alma zorunluluğunuz yok. Yani daire dışında arsa, dükkan veya diğer gayrimenkul seçeneklerinden herhangi birini alarak da Yunanistan’da oturma iznine sahip olabilirsiniz. Ayrıca diğer önemli bir nokta da şudur ki 250.000 Euro’yu sadece tek bir gayrimenkul için harcamak zorunda değilsiniz. Toplamda 250.000 Euro olan birden fazla gayrimenkul alarak Yunanistan’daki gayrimenkul sayınızı arttırabilir ve oturum izni alabilirsiniz.

Başvuru İşlemi Ne Kadar Sürüyor?

 

Gelelim en can alıcı sorulardan birine. Ülke değiştirmeye ya da Yunanistan’da oturma izni almaya hazır hissediyorsunuz ve artık süreci başlatmak istiyorsunuz. Ancak işlemlerin ne kadar süreceği hakkında bir bilgiye sahip değilsiniz. Daha önceden Golden Visa alanların tecrübelerinden yola çıkarak bu sürecin ortalama 2 ay sürdüğünü ifade edebiliriz. Tabii bu süreç resmi dairelerdeki yoğunluğa, ülkedeki resmi tatil günlerine göre değişiklik gösterdiğinden daha kısa ya da daha uzun olabilir.

 

Golden Visa Size Ne Sağlar?

 

Yunanistan’dan gayrimenkul alarak sahip olacağınız oturma izni çekirdek ailenizi (eşinizi ve reşit olmamış çocuklarınızı) ve kendi anne babanızı kapsayacaktır. Yani tüm bu bireyler Schengen ülkeleri içinde serbest dolaşım hakkına sahip olacaktır.

Yunanistan’da Oturum İzni Almak, Yunanistan’da Mülk Almak ya da Yunanistan’da Şirket - İş Kurmak konuları ile ilgili aklınıza takılan sorular için athensmania@europe.com adresinden mail aracılığı ile ya da bu yazının altına yorum bırakarak bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin. Ayrıca bizi Instagram, Youtube, Facebook, Twitter ve Google Plus hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

About Us

Hi, we are 2 guys (Eren & Kaan) living in Athens, Greece. You can join and discover this beautiful Greek city with us. Please do not hesitate to contact us for any reason.

Contact Us

AthensMania © 2017